Tam Metin Gönderimi

 

IX. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu Tam Metin Yazım Kuralları

 

 1. Bildiri tam metni yazılırken yazı kâğıt boyutu A4 dikey formatta olmalı, sayfa kenar boşlukları sol ve üstte 3,5 cm, sağ ve altta 2,5 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır. 
 2. Yazı tipi Times New Roman, yazı tipi stili normal olmalı ve metin iki yana yaslı olarak yazılmalıdır.
 3. Paragraflar arasında girinti yapılmalı ve bir satır aralığı boşluk bırakılmalıdır. Paragraf aralığı önce 6 nk, sonra 0 nk olarak ayarlanmalıdır.
 4. Normal metin boyutu 11, dipnot metni boyutu 9, tablo-grafik boyutu ise 10 punto olarak ayarlanmalıdır.
 5. Bildiri başlığı ortalı, kalın, 14 punto büyüklüğünde ve bütün harfler büyük olacak şekilde yazılmalıdır.
 6. Bildiri başlığından sonra bir satır atlanarak yazar/yazarların isimleri alt alta gelecek şekilde yazılmalıdır. Yazar/yazarların isimleri bildiri başlığının altında sadece ad-soyad şeklinde, yazarın adının ilk harfi ve soyadının hepsi büyük olacak şekilde ve kalın yazılmalıdır. Her bir yazar için dipnot eklenmelidir. Dipnotlarda yazarın akademik unvanı, üniversite adı, bölüm adı, e-posta bilgileri sıralı şekli ile yazılmalıdır.
 7. Bildiri özeti 200-250 kelimeyi geçmeyecek şekilde yazılmalı ve özette araştırmanın konusu, temel amacı, yöntemi, bulgular ve sonuç yer almalıdır.
 8. Anahtar sözcükler 3-5 kelimeyi geçmemelidir. Anahtar sözcükler özet metninin hemen altına küçük harflerle yazılmalıdır.
 9. Türkçe özet ve anahtar kelimelerin hemen altında Türkçe özet yazım kurallarına uygun olarak İngilizce özet/abstract ve anahtar sözcükler/keywords yer almalıdır.
 10. Bildiri tam metninde sayfa numarası, üst bilgi ve alt bilgiye yer verilmemelidir.
 11. Metnin sonunda kaynakça mutlaka bulunmalı, kaynakçada APA 6 kuralları uygulanmalıdır.

 

(Tam metin için son gönderim tarihi 15 Ocak 2018'dir.)

Tam metinlerinizi dunyadiliturkce2017@gmail.com adresine gönderebilrsiniz...


28 Kasım 2017, Salı 515 defa okundu